Corado Katčina zahrada

 

Narozen: 20.3.2011

Chovatel: Kateřina Rychetská

Linie: UMEK

DKK: A/A

Bonitační kód: 50J1A6 - chovný pes

Šampionáty: ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION, ČESKÝ ŠAMPION

Výstavní ocenění: Nejlepší mladý plemene, BOJ, 2 x res.CACIB, 4 x CAC, 2 x res. CAC, 3 x CAJC, 7 x V1, 2 x V2, 1 x V4, 1 x VN

Potomci:    Vrh A "Naše potěšení" nar. 14.11.2014 (3+3)

                       Vrh A "z Horních vinic" nar. 11.3.2016 (4+1)

 

 

 

Corado je krásný inteligentní pejsek z úžasné chovatelské stanice Katčina zahrada, kde už od nejútlejšího věku dostal tu nejlepší péči a lásku. Povahou je to typický čuvač. Ostražitý ale ne agresivní, nedůvěřivý ale hodný pokud usoudí, že nic nehrozí jemu ani jeho smečce. Je temperamentní ale ne hyperaktivní. Na procházkách se drží své smečky a hlídá si ji. Zbožňuje jídlo a za odměnu udělá, co chcete. Ale rozhodně není úplatný. Miluje svoje teritorium, a i když na procházky chodí rád, jak vidí, že už míříme domů tak pospíchá, aby tam byl co nejdřív a měl ho zase pod kontrolou. Je to neuvěřitelný mazel. To mu nadělila do vínka jeho úžasná maminka Ulrika Černý korálek, která vám bude dloubat do ruky, dokud ji nezačnete hladit. Tatínek   Amír Culkin dvor   je nositelem genů linie Umek, kterou se snad právě díky Amírovi podaří zachránit. Donedávna byl jediným chovným pejskem této krevní linie (nyní již nežijící, doplnění r. 2014).

Corado od malička vyrůstá s naším labradorským retrívrem  Nerem , od kterého se naučil plavat a dokonce aportovat míčky z vody.

Corado se taky od útlého štěněčího věku zúčastňuje školky pro štěňátka, psí socializace a výcviku pomocí pozitivní motivace.